1. Colours of Ostrava

Kdy: od středy 19. července do soboty 22. července
Kde: Ostrava

Multižánrový mezinárodní hudební festival v Dolních Vítkovicích odstartoval ve středu a bude pokračovat do soboty. Colours of Ostrava letos nabízí koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

2. Přebor v ručním kosení

Kdy: 21. července, 18.00
Kde: Bukovec

Bukovec zve v pátek na 14. ročník tradičního kosení trávy na nejvýchodnější louce České republiky. Aby se soutěžícím lépe kosilo, do rytmu zahraje lidová kapela, nebudou chybět regionální speciality.

3. 1. výročí otevření Muzea Trojmezí

Kdy: pátek 21. července, 13.00
Kde: Jablunkov

U příležitosti výročí 1 roku od otevření Muzea Trojmezí bude připraven pestrý program. Od 13 hod. se můžete těšit např. na módní přehlídku dobových oděvů, vojenský soud a potrestání vojáků, ukázku výzbroje a výstroje vojáka, ukázky dobových řemesel, program pro děti, jarmark.

4. Orlovský Gulášfest

Kdy: sobota 22. července, 12.00
Kde: Orlová

Nenechte si ujít další ročník Orlovského Gulášfestu spojený se soutěží o nejlepší guláš. Přijďte v sobotu do areálu letního kina v Orlové-Lutyni, můžete se těšit nejen na chutné jídlo ale i bohatý doprovodný program – koncerty (Drops, Kabát revival Ostrava, Banda del caffe a další), atrakce pro děti, stánkový prodej.

5. Festyn na Filipce

Kdy: sobota 22. července, 13.00
Kde: Filipka

Obce Návsí, Hrádek, Nýdek a chata Filipka zvou na společný festyn. Zahájení ve 13 hod. Vystoupí Chór Gorol, skupina Blaf, Cz. Pomykacz a D. Szymeczková. Můžete se také těšit na občerstvení, soutěže a kolo štěstí.

6. Stonavská pouť

Kdy: sobota 22. července, neděle 23. července
Kde: Stonava

Tradiční pouť u Kostela sv. Maří Magdalény v Stonavě můžete navštívit v sobotu a nedělí. Na programu budou pouťové atrakce, soutěž v kosení trávy, zábava v Parku PZKO, lunapark, atrakce pro děti. V neděli od 14 hod. koncerty v Parku PZKO (Hornická kapela Stonava, skupina LOKYO, Kristína).

7. Dny dávných kultur a Slovanská folk-metalová noc

Kdy: sobota 23. července, neděle 24. července, 10.00
Kde: Brenna

Událost propaguje středověkou kulturu. V programu najdeme: prezentace historických oděvů, ukázky řemesel, inscenace, soutěže ve zdatnosti, boje vojenských oddílů, slovanskou kuchyni, život v táboře, historickou zábavu. V sobotu od 19. hod. koncert folk-metalové hudby (vystoupí Emerald Shine, Runika, Deloraine, Sójki, Radogost, Velesar i Vermilia).

8. Military festival

Kdy: sobota 22. července, 15.00
Kde: Ustroň

13. ročník festivalu proběhne pod heslem NATO pro Ukrajinu. Od 15 hod. se na náměstí můžete těšit na minirecitál vojenských hudebních souborů a ukázku vojenské techniky. Hlavní program začne v 19 hod. v amfiteátru v Lázeňském parku – vystoupí mj tenor dr Sylwester Targosz-Szalonek.

9. Slezský dřevorubec

Kdy: neděle 23. července, 10.00
Kde: Vendryně

Obec Vendryně zve v neděli na mezinárodní dřevorubeckou soutěž. Na programu od 10 hod. ve Vedryňském parku budou: soutěž nejlepších slezských dřevorubců, disciplíny pro veřejnost, řez extrémní pilou, ukázka dřevořezby, akce pro děti.

10. Koncert v Ježišově kostele

Kdy: neděle 23. července, 18.00
Kde: Cieszyn

V rámci cyklu koncertů v Ježišově kostele v Cieszyně, vystoupí v neděli Arkadiusz Popławski s koncertem Organy inaczej.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.