1. Talk show Zbigniewa Czendlika „Postel hospoda kostel“

Kdy: pátek 26. května, 17.30
Kde: Bukovec

Talk show kněze Zbigniewa Czendlika se uskuteční v areálu u Obecního úřadu v Bukovci. Obsahem talk show Postel hospoda kostel je vyprávění příběhů ze života osobního, kněžského i jiného… podané humorem jemu vlastním. Součásti pořadu je autogramiáda stejnojmenné knihy.

2. Řezby Pavla Kufy očima Mariana Siedlaczka

Kdy: pátek 26. května, 16.00
Kde: Mosty u Jablunkova

Od pátku 26. května do neděle 18. června si budou moci návštěvníci dřevěnky na Fojtství v podkroví prohlédnout řezby mosteckého řezbáře Pavla Kufy. Tentokrát řezby budou prezentovány v netradiční formě. Objektivem je zachytil fotograf Marian Siedlaczek. Vernisáž k výstavě fotografií řezeb proběhne v pátek v 16.00 hod.

3. Dny města Orlové

Kdy: pátek 26. května, sobota 27. května
Kde: Orlová

Dům kultury města Orlové odhaluje nabitý program pro letošní Dny města Orlové. V pátek od 15.30 v areálu letního kina vystoupí např. Pokáč, Atmo Music, Ewa Farna, v lesoparku pak proběhne program pro děti, vystoupí např. Family Klaun a Michal Nesvatba. V sobotu koncerty odstartují ve 13.30, vystoupí mj. Duo Jamaha, Leoš Mareš, Michal David.

4. VI Slezský sraz syren

Kdy: od pátku 26. května do neděle 28. května
Kde: Cieszyn

Milovníky aut určitě zaujme akce, která se od pátku do neděle bude konat v Cieszyně. V rámcí Slezského srazu syren bude probíhat jízda po  Těšínském Slezsku s názvem „40 lat minęło, jak jeden dzień produkcji Syreny“. V sobotu v 18 hod. výstava syren v kempu Pod Czarnym Bocianem.

5. Festival Beskyd a Těšínského Slezska „DziewięćSił“

Kdy: od pátku 26. května do neděle 29. května
Kde: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Istebna, Brenna, Żywiec, Szczyrk, Cięcina, Bielsko-Biała

Festival bude probíhat současně v devíti lokalizacích, můžete se těšit na koncerty, výstavy, workshopy a spoustu jiných atrakci. V Cieszyně se v rámci festivalu bude konat např. komentovaná procházka po Zámeckém vrchu (sobota a neděle v 11 a 14 hod., sraz u infocentra), středověká slovanská vesnice na Zámeckém vrchu (sobota a neděle od 11 hod.) a také koncerty, workshopy a regionální stánky.

6. Mezinárodní výstava bonsají

Kdy: od pátku 26. května do neděle 28 května
Kde: Třinec

Bionsai klub Třinec zve do sálu KD Trisia na tradiční výstavu bonsají . V pátek a sobotu 9.00-18.00, v neděli 9.00-17.00.

7. Vlak do Chattanoogy

Kdy: sobota 27. května, 17.00
Kde: Petrovice u Karviné

Místní skupina PZKO Petrovice ve spolupráci s obci Petrovice u Karviné zve na koncert a setkání u příležitosti Dne matek a Dne děti. V Kulturním domě v Petrovicích vystoupí sbor Permoník s koncertem Vlak do Chattanoogy.

8. Mezinárodní jízda veteránů po stopách zámků nad Petrůvkou

Kdy: sobota 27. května, 9.30-15.30
Kde: Petrovice u Karviné, Zebrzydowice, Kończyce Wielkie

Jízda odstartuje u stadionu v Cieszyně a povede nejdříve k zámečku v Petrovicích u Karviné, kde proběhne soutěž elegance, dále k zámkům v Zebrzydowicích a Kończycích.

9. Komentovaná prohlídka opevnění Velká šance

Kdy: sobota 27. května, 10.00
Kde: Mosty u Jablunkova

S turistickou sezónou se vrací komentované prohlídky opevnění Velká šance. Nejbližší prohlídka se uskuteční v sobotu. Sraz účastníků je v Návštěvnickém centru opevnění šance. Je možno se registrovat e-mailem: sancenc@gotic.cz.

10. XXXV Prohlídka dětských folklorních souborů

Kdy: sobota 27. května, neděle 28. května 11.30
Kde: Wisła

V sobotu a neděli ulicemi Wisły projde průvod dětských folklorních souborů, vystoupení pak budou od 12 hod. v amfiteátru. Vystoupí např. soubory z Istebné, Koniakowa nebo Milówki.

11. Třinec Gastro Show

Kdy: neděle 28. května, 9.30
Kde: Třinec

Na Náměstí svobody proběhne první ročník třinecké gastro show. Na prostranství před Trisii bude hlavní stage a stánky restaurací. Do Třince dorazí zvučná kuchařská jména, šéfkuchaři budou vařit na pódiu.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.