1. Galakoncert ZPiT Ziemi Cieszyńskiej

Kdy: pátek 17. června, 18.00; sobota 18. června, 16.00
Kde: Cieszyn

ZPiT Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej zve do Divadla A. Mickiewicze na galakoncert. Soubor vystoupí o víkendu ve dvou termínech.

2. Zahájení lázeňské sezóny

Kdy: pátek 17. června, sobota 18. června
Kde: Ustroň

V polském Ustroni bude probíhat slavnostní otevření lázeňské sezóny. Dvodenní akci zahájí slavnostní průvod v pátek ve 14 hod. Na programu budou koncerty a další atrakce.

3. Sborový koncert

Kdy: pátek 17 června, 19.00
Kde: Ostrava

Bratislavský chlapecký sbor, který procestoval celý svět od Tchaj-wanu až po San Francisco a pravidelně zpívá se Slovenskou filharmonií, se představí na koncertě v Evangelickém Kristově kostele v Ostravě. Koncert proběhné v rámcí Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka. Soubor má široký repertoár duchovní i profánní hudby.

4. Pohádkový les v Amosu

Kdy: pátek 17. června, 13.00-17.00
Kde: Český Těšín

Užijte si zábavné odpoledne s pohádkovými postavami na zahradě SVC Amos. Přijďte jim pomoct splnit jejich úkoly, povozit se na ponících, tvořit v kreativním koutku a užít si program s klauny.

5. Výstava mysliveckých trofejí

Kdy: pátek 17. června, sobota 18. června, 9.00-20.00

Myslivecký spolek v Dolním Žukově zve na výstavu do místní hájenky. Na akci můžete ochutnat tradiční mysliveckou kuchyni – srnčí na smetaně, srnčí guláš nebo zvěřinové.

6. Dolański Gróm

Kdy: sobota 18. června, 16.00
Kde: Karviná

Zveme Vás na festival Dolański Gróm, který se bude konat v areálu Lodiček v Parku Boženy Němcové a nabídne opravdové hudební lahůdky z polské i české scény. Vystoupí: Habera & team, Kambo, Ira, Stach Bukowski. Pořadatel akce: PZKO Karviná-Fryštát.

7. Szklana menażeria

Kdy: sobota 18. června, 17.30
Kde: Český Těšín

Na sobotní večer Polská scéna Těšínského divadla chystá premiéru nové hry. Hru Skleněný zvěřinec, která v roce 1944 proslavila amerického dramaturga Tennessee Williamsa, vyrežíroval Bogdan Kokotek.

8. Viva Josef Božek!

Kdy: sobota 18. června, 9.00-20.00
Kde: Český Těšín

Vstupte do doby před více než 200 lety, do času empíru – zažijte den plný páry, dobového tance, šarmantních dam, elegantních fyzilírů c. k. pěšího pluku a mnoho dalšího. Na akci sve do svých prostor Muzeum Těšínska.

9. Obecní veselice

Kdy: sobota 18. června, 19.00
Kde: Návsí

Jste srdečně zváni na Obecní veselici s rockovou kapelou Modus v Kulturním areálu U Kostela. Občerstvení zajištěno.

10. Pohádkový les v Lesoparku

Kdy: neděle 19. června, 09.00-12.30
Kde: Třinec

V třineckém lesoparku proběhne tradiční akce pro děti. Start od 9.00 do 12.00 hod. u ZŠ Koperníkova. Nutná dřívější registrace.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.