1. Jaromír Nohavica a hosté

Kdy: pátek 6. května, 20.00
Kde: Třinec

Písničkář Jaromír Nohavica vystoupí v třinecké nové Werk aréně se svými hudebními hosty – vynikajícím polským akordeonistou Robertem Kuśmierským a hráčem na perkuse a bicí Pavlem Plánkou.

2. Výstava a ikonopisecký kurz

Kdy: pátek 6. května (výstava), sobota 7. května a neděle 8. května (workshopy)
Kde: Cieszyn

Kulturní středisko Dom Narodowy zve na výstavu ikon a obrázů Jerzeho Wojtowicze s názvem Między Wschodem a Zachodem. Umělec rodem z Sanoka povede o víkendu workshopy tvorby ikon. Přihlášky na tel. +48668860354, cena 270 zl.

3. Miroslav Donutil – Na kus řeči

Kdy: pátek 6. května, 19.00
Kde: Český Těšín

Populární herec, bavič a vypravěč Miroslav Donutil navštíví Kino Central s novým programem své one man show Na kus řeči. Umělec si pro Vás opět připravil skvělé historky, nové příběhy a zážitky. Rezervace vstupenek na stránce ticketportal.cz.

4. Setkání s Janou Raclavskou a Karolem Suszkou

Kdy: pátek 6. května, 17.00
Kde: Dom PZKO Milíkov

Klub žen Místní skupiny PZKO Milików-Centrum zve na setkání s Janą Raclavską a Karolem Suszką u příležitosti 100. výročí narození Ludwika Cieńciały „Macieja”.

5. Polský den

Kdy: sobota 7. května, 16.00
Kde: Český Těšín

U příležitosti polského Svátku vlajky a Svátku Ústavy 3. května proběhne v Klubu Dziupla Polský den. Hlavní témata budou navazovat na dějiny Těšínského Slezska a na polské komunity na východních „Kresách“. Na programu jsou přednášky a koncerty. Rezervace: polskamajowka@gmail.com.

6. Čarodějky ze Salemu

Kdy: sobota 7. května, 17.30
Kde: Český Těšín

Polská scéna Těšínského divadla zve na premiéru hry Čarodějky ze Salemu v režii Karola Suszky. Drama amerického autora Arthura Millera čerpá ze skutečných událostí z konce 19. století v americkém městečku Salem.

7. Hutnický den

Kdy: sobota 7. května, 12.00
Kde: Werk Arena Třinec

Tradiční Hutnický den se bude konat v nové Werk Areně. Na programu kromě vystoupení hudebních skupin (Jelen, No name, Michal Hrůza, Doga, CAFE’80 a mnoho dalších) budou středověké atrakce, řemeslné stánky, průvod historických kočárků, občerstvení, program pro děti a spousta další zábavy.

8. Turnaj ringo

Kdy: sobota 7. května, 9.00
Kde: Český Těšín

Do 6. května se můžete přihlásit na Barborkový turnaj ringo, který pořádá Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn – Osiedle. V sportovní hale Albrechtovy školy se utkají tříčlenná družstva ve dvou věkových kategoriích : do 13 let a 13-99 let. Podminkou je, že v družstvu bude alespoň jedna žena.

9. Rodinné setkání s mateřským jazykem

Kdy: neděle 8. května, 16.00
Kde: Bystřice

Místní skupina PZKO zve do Polského domu na Rodinné setkání s mateřským jazykem. Na programu je přednáška prof. Daniela Kadłubce Piśmiennictwo na ziemi cieszyńskiej, czyli o tutejszej wartości słowa, kreativní workshopy pro děti a veselý diktát.

10. Jarní koncert

Kdy: neděle 8. května, 16.00
Kde: Bystřice

Církevní rada Luterské evangelické církve a. v. srdečně zve na jarní koncert. V evangelickém kostele v Bystřici vystoupí pěvecké sbory Luterské evangelické církve a.v.. Jako hosté vystoupí houslové duo Adam a Stanisław Tomoszkovi a Klára Sikorová a Vojtěch Spiller.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.