VISLA / Na Vánoční jarmark s tradicí zve Vislanské kulturní centrum ve Visle. Akci bude možno navštívit již v sobotu 11. a v neděli 12. prosince na náměstí Plac Bogumiła Hoffa. V průběhu jarmarku dojde k rozsvícení stromečku.

Pořadatelé slibují mnoho hudby, stánky s vánočním zbožím a zejména mnoho pozitivních dojmů. Na vislanském náměstí zavládne sváteční atmosféra, plná regionálních chutí, muziky a výrobků lidových tvůrců.

Vánoční jarmark s tradicí v roce 2019

„Zveme všechny na hezky strávený předvánoční čas ve Visle. Během jarmarku můžete navštívit stánky s nejrůznějšími dobrotami. V jejich nabídce nebudou chybět cukroví, zákusky, placky, uzeniny, nápoje a nejrůznější sladkosti. Navíc je to skvělá příležitost k nakoupení vánočních dárků v četných stáncích lidových tvůrců a umělců,“ říká Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, ředitelka Vislanského kulturního centra.

V rámci Vánočního jarmarku s tradicí se uskuteční také sváteční workshopy a různé animace. Pro děti je připravena řada atrakcí. Akci zpestří vystoupení kapel Mała Wisła, Zespół Regionalny Mała Wisła, Antosia Kraszewska a Silesian Brass Quartet. Po těchto vystoupeních hudbu zajistí DJ Szymon.

V sobotu 11. prosince se po setmění objeví Mikuláš, poté přijde řada na rozsvícení vislanského vánočního stromečku. Na náměstí Plac B. Hoffa dorazí také policisté v doprovodu záchranáře, aby přednesli přednášku o tom, jak je důležité v silničním provozu nošení reflexních prvků. Objeví se také lidé z Lesní správy Wisla s dárky z vislanských lesů v podobě vánočních stromečků.

(gam)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.