1. Výstava „Na peróně“

Kdy: pátek 5. listopadu, 17.00
Kde: Návsi

Fotoklub Jablunkov chystá vernisáž nových fotografií na stěnách nádražní budovy v Návsí. Tentokrát své fotografie bude prezentovat členka fotoklubu Jablunkov, Jiřina Fleischmannová.

2. Olga Tokarczuk – polská cesta k nobelově ceně

Kdy: pátek 5. listopadu, 17.00
Kde: Český Těšín, Čítárna a kavárna Avion

O literární pouti slavné polské spisovatelky vypráví Mgr. Petr Vidlák, Ph.D., dvorní překladatel Olgy Tokarczukové. Ukázky textů v češtině i polštině přečtou herci Těšínského divadla.

3. „O przemijaniu i nadziei“ – setkání s profesorem Tadeuszem Sławkem

Kdy: pátek 5. listopadu, 19.00
Kde: Cieszyn, Cafe Muzeum

Hostem dalšího setkání s názvem Wieczory melchiorowskie bude profesor Tadeusz Sławek, básník, překladatel a literární vědec, bývalý rektor Slezské Univerzity v Katovicích.

4. Lampionový průvod

Kdy: pátek 5. listopadu, 17.00
Kde: Jablunkov

DDM Jablunkov zve všechny rodiny s dětmi na Lampionový průvod, který bude vycházet z hřiště u staré školy. K výrobě lampionů můžete využít lampionovou dílničku, která odstartuje tentýž den v 15.30 hodin v prvním patře Komunitního centra. Stačí vám kulatá krabička od tavených sýrů.

5. Filmový večer v knihovně

Kdy: pátek 5. listopadu, 17.30
Kde: Mosty u Jablunkova, knihovna

V rámci Filmového večera v Místní knihovně se uskuteční promítání filmu Tajomná hora Orava. Zhlédnout můžete i další krátké, humorné filmy Filmového klubu Nikolaus z Liptovského Mikuláše. Zástupci Filmového klubu Nicolaus navštíví Mosty u příležitosti výstavy Petra Rybína v Místní knihovně. Podpoří svého kolegu a hlavně představí zdejším občanům humorné i vážné krátké filmy ze své tvorby.

6. Víkend s Polskou scénou

Kdy: pátek 5. listopadu, 19.00; neděle 7. listopadu, 17.30
Kde: Cieszyn, Český Těšín

Kdo neměl možnost zúčastnit se premiérového představení Polské scény Garderoba damska, může tuto hru zhlédnout v pátek v Cieszyně, v kulturním domě Dom Narodowy. V neděli v Těšínském divadle bude možné zhlédnout Balladynu, která měla premiéru v říjnu.

7. Hubertova mše v šikmém kostele

Kdy: sobota 6. listopadu, 11.00
Kde: kostel sv. Petra z Alcantary v Karviné-Dolech

Myslivci oslaví svátek svého patrona zhudebněnou Hubertovou mši, kterou budou doprovázet místo varhaníka trubači na lesní roh. Po mši myslivci zvou na guláš a občerstvení před svatostánkem. To vše v interiéru a exteriéru známého šikmého kostela v Karviné-Dolech.

8. Parkrun

Kdy: sobota 6. listopadu, 9.00
Kde: Cieszyn, Al. Łyska

Každou sobotu v Cieszyně se koná běžecký závod Parkrun. Trasa začíná a končí u vstupu na stadion v Alejích Łyska. Zúčastnit se může každý bez ohledu na věk či kondici.

9. Rázný razič v Archeoparku

Kdy: sobota 6. listopadu, 9.00-15.00
Kde: Archeopark Chotěbuz-Podobora

V rámci akce si budete moci vyrazit repliku stříbrného půldenáru uherského krále Štěpána I. z 11. stol. Půldenár Štěpána I byl objeven během archeologických výzkumů a patří k nejvýznamnějším nálezům na zdejší lokalitě. Připraveny budou i další vzdělávací a tvůrčí aktivity.

10. Pohádková neděle – O Otesánkovi

Kdy: neděle 7. listopadu, 15.00
Kde: Český Těšín, KASS Střelnice

Veselá pohádka o jedlíkovi Otesánkovi, který pozná, že sladkosti a dobroty bříšku nesvědčí. S pomocí dětí se naučí jíst jen to, co je zdravé. Účinkuje Divadélko Šamšula. Představení je vhodné pro děti od 3 let.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.