TŘINEC / U vážného pracovního úrazu zasahovali v pátek večer záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje v Třineckých železárnách. Poté, co operátoři tísňové linky 155 přijali informaci o pádu pracovníka v areálu třinecké huti, na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci a následně vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

Sedmačtyřicetiletý muž spadl z jeřábu, z výšky zhruba osmi metrů. Po pádu zůstal při vědomí. Zasahující lékařka u něj zjistila četná poranění rukou, nohou, břicha a pánve, které diagnostikovala jako život ohrožující.

Posádka uvedla pacienta, který navíc utrpěl šok, do umělého spánku. Lékařka provedla intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Muž byl zajištěn pánevním pásem, dlahami a předán posádce vrtulníku. Po dalších léčebných úkonech ho letečtí záchranáři přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test