BOCANOVICE / Na třetí ročník Bocónowskij Sómsiadówki pozvala Místní skupina PZKO v Bocanovicích v sobotu 10. listopadu. Akce se konala v obecním kulturním domě.

Naše redakce se dostavila na začátek akce. Na stolech uprostřed sálu bylo plno zavařovacích sklenic, talířů, misek s domácími výrobky a zavařeninami. Vše bylo rozděleno do několika kategorii, třeba kvašené, z mléka, zavařené, a každý výrobek měl svoje číslo. Všichni, kteří se na akci dostavili, mohli ochutnat všechny výrobky a dát hlas tomu, který jim chutnal nejvíce.

Jak nám sdělili pořadatelé, druhá část akce byla o zábavě, která skončila v ranních hodinách. Možná i proto, že k tanci a k poslechu hrály dvě kapely – jedna lidová, konkrétně kapela Górole z Mostů u Jablunková, druhá – řekněme plesová – tedy Galax.

Dodejme, že na akci se zašla alespoň na chvíli podívat velvyslankyně Polska v Praze Barbara Ćwioro.
CR

Štítky:

Komentáře



CZYTAJ RÓWNIEŻ



Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego