DOLNÍ LOMNÁ, MILÍKOV / Děti ze spřátelených polských mateřských škol v Milíkově a Dolní Lomné si rády společně hrají. Přátelství je totiž důležité. Děti z těchto mateřinek se setkávají už pěkných pár let, a ve čtvrtek 20. září společně slavily Svátek pečené brambory.

Mateřská škola v Milíkově pozvala děti z Lomné na pečené brambory. Nejdřív ale navštívily mateřskou školu, hlavně sál plný hraček. Pak se vydaly na louku u Domu PZKO, kde už byl připraven oheň a pěkně voněl dým.

V době, kdy se brambory pekly v ohni, děti se zúčastnily nejrůznějších her, jejichž hlavním hrdinou byla samozřejmě brambora. Předškoláci házeli bramborou na cíl, podávali si ji ve dvou řadách nad hlavami a také se zúčastnili slalomu s bramborou na lžíci.

Společné hry byly skvělou příležitostí k integraci dětí z obou mateřských školek. Nakonec samozřejmě ochutnaly pečené brambory, které byly velmi chutné – s máslem, solí a sýrem s pažitkou.

Na děti z Lomné ještě čekal návrat do školky autobusem. Vrátily se velmi šťastné i když hodně unavené. Tento slunečný den vonící pečenou bramborou si budou zajisté ještě dlouho pamatovat.

„Děkujeme učitelkám z mateřské školy v Milíkově za pozvání a společně strávený čas, který nám nabídl hodně radosti a pozitivních dojmů,“ uvedly učitelky z Lomné. „Zveme už tradičně k nám na jaře na topení Moreny.“

MB

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.