TĚRLICKO / V Polském domě Żwirki a Wigury na Kostelci se 1. května konal tradiční Vlastenecký piknik. Akci uspořádala Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Těrlicku-Kostelci u příležitosti Dne Polonie a Poláků v zahraničí a Svátku vlajky, které se v Polsku slavily na druhý den. Pořadatelé však využili právě prvomájového volna a uspořádali akci o den dříve.

Na programu byla prohlídka výstavy o polských legionářích 100-lecie Czynu Legionowego, přednáška o zajímavostech ze života Józefa Piłsudského, kterou přednesl poslanec polské sněmovny Piotr Pyzik a poučná přednáška o letectví v podání Grzegorza Kasztury. Samozřejmě v rámci programu se předvedly i místní děti, které recitovaly polské básně a tančily na hudbu z meziválečného období, nechyběl i akcent vážné hudby v podání talentované žákyně, která zahrála na harfu.

Počasí bylo opravdu úžasné, tudíž účastníků pikniku, jež pokračoval po oficiální částí slavnosti, bylo hodně. Děti si užívaly nafukovacího hradu anebo se účastnili her a soutěží připravených místním harcerským oddílem Żwirki i Wigury. Tradiční polská vojenská hrachovka, gofry a koláčky byly pro všechny zdarma díky dotací z Fondu rozvoje Zaolší Kongresu Poláků.

indi

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test