REGION / Maraton výročních či členských schůzí Místních skupin Polského kulturně-osvětového svazu se překlenul do druhé poloviny. Obzvlášť intensivně se schůzovalo poslední víkend.

Loňský rok hodnotili například v MS PZKO Orlová-Poruba, kde hostem setkání byla i předsedkyně PZKO Helena Legowicz. – Minulý rok jsem uspořádali naše tradiční akce, jako Masopustní zábavu, zahradní slavnost nebo Loučení s létem, během něhož se dodatečně uskutečnilo i setkání absolventů již neexistujících škol z Lazů – informoval předseda MS Leon Kasprzak. V letošních plánech je i nová nabídka – květnová akce u příležitosti 20 let získání zpátky do vlastnictví Domu PZKO.  

Před týdnem se výroční schůze konala také v Chotěbuzi, kde MS PZKO čítá 80 členů. – Za námi je vydařený rok, letos budeme určitě pořádat naše tradiční akce, ke kterým patří ples, vaječina spojená s oslavami Dne dětí a zájezd – shrnula předsedkyně MS Ewa Farnik.

Teď o víkendu hodnocení roku 2018 a plánovaní iniciativ pro letošní rok čeká členy MS v např. v Havířově-Bludovicích, Havířově-Suché či v Milíkově-Centrum.  

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.