BUKOVEC / Dvakrát do roka – na jaře a na podzim – Ženská sekce HV PZKO pořádá setkání pro Kluby žen. Letošní podzimní se konalo v Domě PZKO v Bukovci. Hostitelkami byly dámy z MS PZKO, které vedla Marta Waszut. 

Na programu bylo vystoupení žáků z místní polské základní školy, pak přivítaní hostů. – Již mnoho let Ženská sekce HV PZKO spolupracuje s nejaktivnějšími Kluby žen na pořádání těchto setkání žen z celého regionu. Letos jsme hosty Marty Waszut a jejího sehraného týmu – sdělila mj. vedoucí Sekce žen HV PZKO Władysława Byrtus. Zároveň připomněla, že právě zde – v Bukovci – ze před deseti léty konalo setkání, jehož se zúčastnil rekordní počet účastnic – 220 žen.

– Na vaše jarní i podzimní setkání chodím již řadu let. Pokaždé, když ze setkání odcházím jsem přeplněn optimismem a nadějí. A jsem velmi rád, že jsem mezi vámi – sdělil shromážděným dámám předseda Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu Jan Ryłko. Pozvánka na podzimní setkání putovala také k rukám místokonzulky generálního konzulátu v Ostravě Marie Kovacs, starostky Bukovce Moniky Czepczorové, starostky Písku Věry Szkanderové, a také do sdružení Klubu kreativních žen.

Po obědě se dámy zúčastnily workshopů, jejichž ústředním tématem byly květiny. Ty se daly vytvořit například z punčocháčů, papírů. Tvořilo se i kompozice ze sušených květin.

AS/tnj

 

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.