1. Výstava Adam Wawrosz

Kdy: pátek 18. března, 16.15
Kde: Třinec

Místní skupina PZKO Trzyniec-Osiedle zve na výstavu věnovanou Adamu Wawroszi. Vernisáž proběhne v pátek v 16.15 v Domě PZKO v Třinci na Terase. Výstava bude přístupná již od 15.15 hod.

2. Koncert Top AC/DC Tribute show

Kdy: pátek 18. března, 19.00
Kde: Český Těšín, KASS Střelnice

V Kulturním a společenském středisku Střelnice proběhne koncert nejúspěšnější AC/DC tribute kapely v ČR. Jako předkapela zahraje O.S.G. Skupina O.S.G. se především snaží o svou tvorbu, repertoár je složený z převážně rockových písniček.

3. Piastowski piruet

Kdy: od pátku 18. března do neděle 20 .března
Kde: Cieszyn

Od pátku do neděle bude možné fandit mladým krasobruslařům, kteří budou soupeřit v Cieszyně.
Na místním zimním stadionu proběhnou Mistrovství mládeže v krasobruslení a celostátní soutěž Piastowski piruet. Volný vstup pro diváky. Podrobný program na stránce www.sport.cieszyn.pl.

4. Zábavná věda

Kdy: sobota 19. března, 9.00-15.00
Kde: Archeopark Chotěbuz-Podobora

Vyzkoušejte si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem. Po celý den v Archeoparku budou nachystány zábavné vědecké pokusy a experimenty pro malé i velké návštěvníky.

5.Koncerty kapely Iksy

Kdy: sobota 19. března, 20.00; neděle 20. března, 19.00
Kde: Cieszyn, Český Těšín

Polská kapela Iksy vystoupí v sobotu v Cieszyně (Anielski Młyn, 20.00) a v neděli v Českém Těšíně (Blady Świt / Bledý úsvit, 19.00). Kapela z Horního Slezska spojuje rock, pop a jazz.

6. MDŽ v Suché

Kdy: sobota 19. března, 15.00
Kde: Horní Suchá

Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na setkání k Mezinárodnímu dni žen. Pánové připraví hudební a filmový program a taky licitaci domácí bábovky.

7. Maryša

Kdy: sobota 19. března, 17.30
Kde: Český Těšín

Česká scéna Těšínského divadla zve na premiéru nové hry. Maryša je hrdinka českého venkovského realistického dramatu o tragickém vyvrcholení vynuceného manželství. Toto dílo bratří Mrštíků patří k nejznámějším a nejhranějším u nás. 

8. Pohádkový víkend

Kdy: sobota, 19. března, 17.00; neděle 20. března, 16.00
Kde: Jablunkov, Karviná

V sobotu se mohou děti a rodiče podívat na pohádku O nenasytném vodníkovi, kterou v Jablunkově předvede Divadlo Kozlovice (sál jablunkovské radnice, sobota, 17.00). V neděli v Karviné zahraje pro děti a jejich rodiče divadelní soubor Harlekýn představení nazvané Pohádka z kufru (MěDK Karviná, neděle, 16.00).

9. Zločin v Posázavském Pacifiku

Kdy: sobota 19. března, 17.00; neděle 20. března, 19.00
Kde: Třinec, Ostrava

Hudební retrokomedii o světě trampingu, módním fenoménu třicátých let v režii Ondřeje Havelky, bude možné o tomto víkendu zhlédnut v třinecké Trisii (sobota, 17.00) a v Domě kultury města Ostravy (neděle, 19.00).

10. Mimjové

Kdy: neděle 20 března, 15.00
Kde: Třinec, Trisia

V třinecké Trisii bude možné zhlédnout strhující podívanou v podání Losers Cirque Company. Špičkoví performeři – herci, tanečníci, akrobaté a mimové – poprvé ve své historii uvádí představení i pro ty nejmenší. Rodinné představení plné zábavy spojuje pantomimu, nový cirkus a divadlo a zároveň propojuje světelné efekty s hudbou.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.