Čtěte nás! Každý den nové informace!

USTROŇ / Tato zpráva způsobí radost zejména dětem. Populární Lesní park překvapení v Ustroni je opět otevřen a zároveň přizpůsoben aktuální epidemiologické situaci.

Park má otevřeno denně od 9.00 do 18.00 hodin. Tato jedna z nejznámějších atrakcí Ustroně byla zprovozněna v červenci 2002 na jižním svahu hory Równice. Zaujímá plochu kolem 14 hektarů. Je možno tam dojet autem, na kole nebo dojít pěšky po žlutých značkách vycházkové trasy.

Největší pozemští savci

V parku jsou k vidění mimo jiné zubři, divočáci, vietnamská prasata, jeleni, srny, daňci, mufloni, králíci. Část zvířat se volně prochází mezi návštěvníky. Jelikož jsou ochočená a zvyklá na lidi, lze je krmit a hladit.

Zubr je největší evropský pozemský savec, který váží kolem 1 tuny. Současná populace zubrů na světě čítá zhruba 3400 jedinců, z čehož 700 žije v Polsku v Bělověžském pralese, v pralesích Puszcza Borecka, Puszcza Piska, Puszcza Knyszyńska, v Bukovských vrších (pol. Bieszczady) a ještě na několika jiných místech. Dalších asi 150 zubrů se nachází v uzavřených chovech.

Jediná Polsku káně orlí

V parku se nachází také stanice pro dravé ptáky, kde žijí káně, poštolky, orli, sokoli, jestřábi či sedm druhů sov. Ukázky jejich letů předvádějí profesionální sokolníci. V současné době je tady přes 30 opeřených dravců. Většina z nich pochází z chovů zkušených chovatelů, některé ze spřátelených zoologických zahrad. 

Stanice se může pochlubit jediným kánětem orlím v Polsku, které získala od chovatele z Německa. Tento dravec pochází z Jižní Ameriky, kde se vyskytuje vysoko v horách. Káně orlí jsou mezi chovateli velmi ceněné, jelikož se obtížně množí v zajetí.

Největší sova Severní Ameriky

V parku žije také největší sova Severní Ameriky výr virginský jménem Vergill. Dvouletý pták váží 1,5 kilogramu, zatímco rozpětí jeho křídel dosahuje 1.3 metru. Dalšími zajímavými exempláři jsou dvě sovice sněžné – samci Białek a Snowy. Sovice žijí v arktické oblasti, v místech s množstvím sněhu, proto jejich peří má ochranné zbarvení.

Bukový les protíná řada náučných stezek. Děti mají možnost se vyřádit pod dohledem dospělých na dětském hřišti a také prohlédnout si pohádkovou alej s 11 domky s pohyblivými figurkami, které znázorňují nejznámější pohádky jako Bolek a Lolek, Včelka Maja, Červená karkulka, Kocour v botách…

Park je za normálních okolností v provozu po celý rok.

(gam)

Komentáře

Čtěte také


Havířov chystá celoplošnou deratizaci potkanů 
Srpen102020

Havířov chystá celoplošnou deratizaci potkanů 

Mírový běh v roce 2020 odstartoval v Bukovci
Srpen092020

Mírový běh v roce 2020 odstartoval v Bukovci

10 tipů na víkend
Srpen052020

10 tipů na víkend

Po stopách vislanské moderny
Srpen052020

Po stopách vislanské moderny

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu
Srpen022020

V Jablunkově se konal sedmý ročník Blešího trhu

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu
Červenec312020

Návštěvnické centrum na Šancích je už v provozu

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty
Červenec302020

V Životicích uctí památku zavražděných občanů německými nacisty

10 tipů na víkend
Červenec302020

10 tipů na víkend


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test