V posledním utkání roku 2016 třinečtí Oceláři porazili na svém kluzišti Piráty z Chomutova.

OCELÁŘI TŘINEC – PIRÁTI CHOMUTOV 3:1

Utkání s Chomutovem Oceláři začali mizerně, v první třetině se nemohli dostat do tempa. Svěřenci Vladimíra Růžičky, někdejšího trenéra české reprezentace, dominovali a po gólu z hole Nicolase Hlavy se dostali do vedení.

Domácím se hra nedařila. Vzpamatovali se až po změně stran, kdy trenér Vladimír Kýhos poslal do hry polského útočníka Arona Chmielewského.

Ústřední postavou zápasu se stal brankář Peter Hamerlík, který znamenitě zneškodnil několik stoprocentních šancí Pirátů.

Na 1:1 srovnal útočník Daniel Rákos, vítězným zásahem se v početní výhodě blýskl zadák Vladimír Roth, konečnou podobu dal výsledku Daniel Rákos.

V prvním utkání letošního roku Oceláři ve Werk Areně porazili 7:6 Hradec Králové. V roce 2016 sehráli 68 utkání (9 přípravných) s bilancí 41 vítězství a 27 porážek.

BRANKY A NAHRÁVKY: 29. Rákos (Kreps, Linhart), 32. Roth (Petružálek), 59. Rákos (Kreps, Linhart) – 3. Hlava (Slavíček, Šťovíček). Rozhodčí: Čech, Mrkva. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 054. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0.

TŘINEC: Hamerlík – Linhart, Roth, Jank, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Kania – Hrňa, Marosz, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Sýkora, Špirko, Cienciala – Chmielewski.

CHOMUTOV: Laco – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta, Havel – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Slavíček, Raška, Šťovíček – Hlava.