Nevíte, kam se vydat o víkendu? Máme pro vás několik zajímavých tipů:

1. Chopinovský koncert

V sobotu odpoledne rozezní třineckou Trisii tóny z děl Fryderyka Chopina. V 17 hodin zde začne koncert věnovaný pedagogické činnosti zesnulé Jany Cienciałové. Vystoupí na něm Marek Kozák (klavír), Marta Sandurska (harfa) a žáci ZUŠ v Třinci.

2. Podzimní setkání klubů žen

Členky polských klubů žen z celého Záolší se tuto sobotu sejdou v Bukovci. Od 9 do 15 hodin se v místním Domě PZKO uskuteční Podzimní setkání. Na programu budou mj. tvůrčí dílny a prohlídka bukoveckého kostelíku.

3. SAJ-fest

O víkendu se vyrazí bavit i mladí lidé. Sekcja Akademicka „Jedność” zve v sobotu do Vendryně na SAJ-fest. Na dopoledne jsou naplánovány zápasy v rámci fotbalového turnaje, jehož finále se odehraje v 15 hodin. Od 18 hodin proběhne v místní Čítárně zábava.

4. Podzimní besídka

Členové místních skupin PZKO v Doubravě a Orlové-Porubě zvou své členy a příznivce do Národního domu v Doubravě na Podzimní besídku. Na programu budou vystoupení členů souboru Polské scény s polskými meziválečnými šlágry z muzikálu „Powróćmy jak za dawnych lat”. Akce začíná v 15 hodin.

5. „Wykopki” v Ráji

Akci s podzimní tematikou připravila na nadcházející víkend Místní skupina PZKO v Karviné-Ráji. V sobotu v 16 hodin zde začínají tzv. „Wykopki”, v jejichž rámci vystoupí pěvecký sbor „Dźwięk” a k tanci a poslechu zahraje kapela „Gestor Band”. Nebude chybět ani chutné občerstvení, které připraví dámy z místního Klubu žen.

6. Mezinárodní festival pěveckých sborů „Gaude Cantem”

Jeden z cyklu koncertů Mezinárodního festivalu pěveckých sborů „Gaude Cantem”, který probíhá do 20. října, proběhne v sobotu v Zebřidovicích. Vystoupí na něm i sbory ze Záolší: „Colegium Canticorum” a „Melodia” z Návsí, a také zebřidovický Smíšený pěvecký sbor „Echo”.

7. Jubilejní oslavy „Dziecek ze Stonawy“

O tom, co dokáží děti ze Stonavy, se bude moci přesvědčit každý, kdo přijde v sobotu v 15 hodin na jubilejní koncert u příležitosti oslav 10. výročí založení souboru, který funguje při polské ZŠ ve Stonavě. Na koncertě se představí „Dziecka ze Stonawy”, Kapela pod vedením Bronisława Jeleně a Smíšený pěvecký sbor Stonawa.

8. Podzimní koncert

Před 150 lety byla slavnostně otevřena budova polské školy ve Stříteži. Při příležitosti oslav tohoto výročí zvou členové Místní skupiny PZKO na Podzimní koncert aneb Vzpomínky na školní léta. V programu koncertu vystoupí pěvecký sbor Godulan-Ropica, děti ze školy J. Kubisze v Hnojníku a soubor Trzanowice. Po koncertě se uskuteční setkání bývalých žáků polské školy ve Stříteži.

9. Boeing, boeing…

Inscenace o snech, ženách a lásce v provedení divadelního souboru Jerzyho Cienciały z Vendryně si můžete vychutnat v neděli odpoledne v Bystřici. V místním Domě PZKO odehrají od 16 hodin vendryňští herci na pozvání členů PZKO z Bystřice představení „Boeing, boeing”.

10. Festival outdoorových filmů

Dobrodružné a cestopisné filmy či snímky s tematikou horolezectví a extrémních sportů můžete od pátku do pondělí zhlédnout v Jablunkově. V rámci programu Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který se odehrává v několika desítkách měst, se bude promítat i v jablunkovském kině Mír.

(pe)

Překlad: Pygmalion

Štítky: , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

Výsledky voleb. Podívejte se, jak lidé hlasovali v obcích v našem regionu!
Říjen092021

Výsledky voleb. Podívejte se, jak lidé hlasovali v obcích v našem regionu!

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test