Čtěte nás! Každý den nové informace!

Již brzy se ukáže nejnovější CD rodačky z Návsí Haliny Mlynkové. Zpěvačku jsme potkali během natáčení filmu Muzzikanti, jehož děj se odehrává v našem regionu. Halina Mlynková zazpívala na koncertu ve Vendryni, na stejném, na kterém vystoupil například i Jarek Nohavica.

Nejnovější CD se ukáže 30. září. Bude se podobat tomu dřívějšímu?

Pokaždé se chci představit trochu jinak, proto tato deska bude taky jiná, více kytarová. Právě deska mi dává možnost, abych se ukázala opět v jiném světle, nejenom pokud se jedná o texty, ale taky po hudební stránce. Největší potěšení mi dává práce ve studiu, když objevují v sobě nové vokální prvky. Proto pokaždé děláme jinou desku. Myslím si, že moje nová deska překvapí.

Jednu písničku zpíváte se synem, že ano?

Ano, je to pravda s tím, že je to trochu jinak, než o tom psala média. Nejedná se o propagační strategií. Je to pro mě velice dojemná písnička, hodně intimní pro mne a Piotrka. Je to památka na celý život. Už nikdy nebudu mít možnost nahrát takový hlas svého syna. Od té doby vyrostl, změnil se mu hlas. Písničku jsme nahrávali před rokem v létě, i Piotrek sám přiznává, že už zpívá jinak. Je to prostě památka na celý život. Pokaždé, když ji poslouchám, brečím. Je to o nás dvou, o našem srdci, o tom, jak se narodil, o prvních společných vzpomínkách, o tom, co si nepamatuje a zná to pouze z mého vyprávění. Jsem opravdu ráda, že souhlasil s tím, že to spolu nazpíváme.

Odkud se ten nápad vzal?

Leszek (Wronka, příp. red.) napsal hudbu, která byla natolik dojemná, že jsme se oba shodli na tom, že to může být jenom ukolébavka. Když děláme spolu na písničkách, vždy se ho ptám, na co myslel, když skládal. Hudbu se totiž tvoří za pomoci obrazů, stejně jako text. Skladatel prostě vidí v představách, co skládá.

Stává se, že se na danou skladbu díváte každý jinak?

Občas se stává, že mám jinou vizi, a pak se těžko dokážeme shodnout. Nakonec mi však Leszek dává větší prostor, protože když to cítím tak, a ne jinak, nedá se s tím nic dělat. To se nám stalo například u písničky Kawa. On ji viděl úplně jinak. Ale pokud se jedná o písničku, kterou zpívám se svým synem, tehdy jsme oba cítili, že by měla být intimní.

Přestěhovala jste se do Prahy. Máte teď blíže na Zaolší?

Cítím to tak. Když jsem žila ve Varšavě, měla jsem pocit, že mě od Návsí dělí velká vzdálenost. A dnes? Z Prahy jezdí pendolino, je to geniální! Díky tomu moje máma má k nám pohodlnou cestu. Teď je to pro mě rozhodně jednodušší. Slibuji, že budu tady přijíždět častěji.

Štítky: ,

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test