První zářijový víkend nabízí zajímavé akce. Zde jsou naše tipy pro volný čas:

  1. Pečení bramborových placků

Všechny milovníky bramborových placků zveme v pátek do Třince na Kanadu. Místní Skupina PZKO připravuje na zahradě Domu PZKO tradiční akci s pečením placků. Začátek v 16 hod. Bramborové speciality a příjemná atmosféra zajištěny!

2) Havířovské slavnosti

2. a 3. září zveme do Havířova. Páteční program bude patřit různým žánrům i stylům: od 17 hod. budou vystupovat mj. Lake Malawi, Inekafe, zpěvák latinskoamerické hudby Lou Bega a skupina Kryštof. Sobota tradičně patří celým rodinám. Po celé dva dny je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé: např. pohádková dětská farma a soutěž v přetahování lanem pro pětičlenná mužská i ženská družstva.

3) Slezské dny

V sobotu a neděli pořádá Matice slezská v Dolní Lomné Slezské dny v Národopisném areálu v Dolní Lomné. Na návštěvníky čeká bohatý kulturní program, zábavné hry pro děti a regionální kuchyně. V sobotním programu od 15.00 hodin se mohou návštěvníci těšit na vystoupení našich i zahraniční souborů. V neděli hudební program odstartuje ve 13.00 hod.

4) Den obce a oslavy 550 let obce Písek

Obec Písek slaví 550 let. U této příležitosti zve na Den obce, který se bude konat na výletišti u stadionu. V 10.00 hod. začne „Witaczka” – koncertování po vesnici, pak po celý den budou v areálu u hřiště vystupovat folklorní soubory a kapely z okolí. Na programu bude i křest knihy „Písek 550 let historie obce”. Nebudou chybět atrakce pro děti a místní speciality.

5) Recitál Małgorzaty Pikus

Přijďte v sobotu večer do Domu Narodowego v Cieszyně. Ve 20.00 tady začíná recitál Małgorzaty Pikus, herečky Polské scény Těšínského divadla. V jejím podání uslyšíme písničky a šansony z repertoáru Edit Piaf, Ewy Demarczyk a také písničky od Agnieszky Osiecké.

6) Guláš fest

Užijte si příjemné odpoledne a ochutnejte několik druhů guláše. Místní skupina PZKO a SDH Horní Suchá zvou do hasičské zbrojnice na Guláš fest. V nabídce budou kromě gulášů také langoše, vafle a jiné dobrůtky. Atrakce pro děti a reprodukovaná hudba zajištěné. Začátek v 15.30.

7) Olympiáda partnerských obcí

V sobotu ve Vendryňském parku se bude konat netradiční olympiáda. Ve 13.00 hod. se mezi sebou utkají týmy z Česka, Polska a Slovenska. Soupeřit se bude v zajímavých v disciplinách: Westernový slalom, Zlata horečka na Klondiku a další. Od 13.00 hod. na všechny návštěvníky čeká regionální kuchyně, soutěže pro veřejnost, atrakce pro děti a projížďky na koních.

8) Třanovické dožínky

Místní skupina PZKO v Třanovicích zve v sobotu na tradiční dožínky. Dožínkový průvod se vydá od Kapplova dvoru ve 13.00 hod, slavnostní zahájení s následným programem začne ve 14.00 v areálu za Obecním úřadem. Vystoupí mj soubory „Třanovice“ a „Lipka“, programu se zúčastní hosté z partnerských obcí Jaworze a Terchová.

9) Dožínky v Havířově-Suché

Slavnosti žně se budou v sobotu konat i v Havířově-Suché. Na tradiční dožínky zve od 14.00 hod. Místní skupina PZKO. V zahradě Domu PZKO vystoupí dětský folklorní soubor „Kończaneczki” z polských Zebrzydowic. Nebudou chybět chutné speciality regionální kuchyně a hoste si určitě užijí příjemné atmosféry.

10) Loučení s létem

První zářijový víkend se budou členové MS PZKO Věřňovice a jejich přátelé loučit s létem. Od 15.30 v Domě PZKO ve Věřňovicích zahraje divadelní soubor MS PZKO Milíkov divadelní představení „Stary pachoł, czyli błogosławiony dóm, w kierym żeś je sóm”. Poté se akce přesune na zahradu Domu PZKO.

11) Přehlídka lidových kapel

Pokud se v neděli vydáte do Dolní Líštné, čeká vás odpoledne nejen s folklorem. Místní skupina PZKO přichystala už 10. ročník Přehlídky lidových kapel. Akce se bude konat od 14.00 hodin v zahradě Domu PZKO. Kromě hudby, zpěvu a tance nabídnou pořadatele také výstavy, prezentaci výrobku značky Górolsko Swoboda a bohaté občerstvení: bramborové placky, regionální jídla a napoje. (pet)

Štítky: , , , ,

Komentáře


Čtěte také


10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

Výsledky voleb. Podívejte se, jak lidé hlasovali v obcích v našem regionu!
Říjen092021

Výsledky voleb. Podívejte se, jak lidé hlasovali v obcích v našem regionu!

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test