BYSTŘICE / V sobotu skončil v Bystřici 27. ročník festivalu Filmové babí léto. Naposledy v tomto kině byla udělena cena Zlatý debut za nejlepší filmový debut.

Vítězem se stal Piotr Subbotko, režisér filmu „Dziura w głowie“. Ocenila hoonejen porota, ale také publikum.

„Jsem rád, děkuji za ocenění a pohostinnost. Vezmu si domů pěkné vzpomínky, máte tady opravdu krásná místa!,“ řekl Piotr Subbotko při převzetí ceny.

V soutěžní kategorii bylo šest debutů – tři české, dva polské a jeden slovenský. Kromě vítězného filmu „Dziura w głowie“ porota shlédla film „Juliusz“ Aleksandra Pietrzaka, „Hovory s TGM“ od Jakuba Červenky, „Sněží!“ Kristiny Nedvědové, „Tiché doteky“ od Michala Hogenauera a „Ostrým nožom“ od Teodora Kuhna.

Pořadatelé však oznamují, že soutěž o nejlepší filmový debut se stěhuje do Prahy. „Po 25 letech předáváme tuto soutěž festivalu „3Kino“ v Praze,“ vysvětluje ředitel a vedoucí BLF Tadeusz Wantuła.

„Ale tohle není konec dobrodružství s naší akcí. Trochu změní svůj charakter, ale určitě zůstaneme loajální k polské kinematografii. Uvidíme se příští rok a mezitím vás zvu na další setkání polského filmového klubu 17. října v 17:30 v kině v Bystřici!“

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test