JASTRZĘBIA GÓRA / Od polského moře zdraví žáci polských základních škol z Těšínského Slezska, kteří odjeli na první turnus letošní Zelené školy.

„Dojeli jsme bez problémů a už v 10 hodin ráno jsme mohli zkusit, zda moře je opravdu slané. Je, a k tomu je i mokré a studené! Vítr fouká, slunce trochu hřeje, a zábava na písku je skvělá,“ nechali se slyšet žáci Polské základní a mateřské školy v Karviné.

Kromě sedmáků z karvinské školy do Jastrzębiej Góry odjeli v pondělí 2. září také žáci z polských základních škol z Českého Těšína, Havířova, dolní Lutyně, Horní Suché a Hnojníka. Dohromady 120 žáků. Na programu mají například výlety do Gdaňska, Sopotu a Gdyni, Łeby, Władysławowa a jiných atraktivních míst na pobřeží Baltu.

Domů se vrátí v sobotu ráno 14. září, večer pak na druhy turnus Zelené školy odjede z Těšína 114 žáků sedmých tříd ze škol z Bystřice, Jablunkova, Třince a Vendryně. U Baltu budou do 26. září.

Fotografie nám poslali žáci z polské školy v Karviné.

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test