GDYNIA / Na 19. Letních světových hrách Polonie (XIX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych) náš tým zvítězil v medailové klasifikaci – sportovci ze Zaolší vybojovali 74 zlatých, 69 stříbrných a 78 bronzových medailí. Někteří ze závodníků na nejvyšších příčce podia se postavili několikrát.  

K ním patří jedenáctiletá Viktoria Utíkal, žákyně českotěšínské polské základní školy, která vybojovala osm medailí (4 zlaté – štafeta 4 x 100 metrů, v plavání pak další tři, dva stříbra – běh na 400 a v plavecké štafetě, bronz v běhu na 100 metrů a v plavání).   

„Her se účastním poprvé, přijela jsem tady s otcem. Ze Zaolší je tady hodně známých, mám tady i kamarádky. Opravdu se mi na hrách líbí, a určitě se jich budu chtít opět zúčastnit,“ sdělila nám Viktorie.  

Ke sběratelům medailí se řadí i Andrzej Waclawik, který na hrách vybojoval šest medailí (zlato ve stolním tenisu, běhu na 5 a 3 kilometry a na 400 metrů a také ve skoku dalekém, stříbro v ergometrech)

„Kamarádí se účastnili zimních her, a vrátili se spokojení. Proto jsem se rozhodl jet na letní hry. Je to opravdu skvělá akce. Poznal jsme hodně lidí, a stát na stupních vítězů se mi opravdu líbilo. Určitě bych na hry chtěl opět přijet,“ řekl mladý sportovec.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test