ORLOVÁ-PORUBA / Zahradních slavnosti, které pod širým nebem pořádá Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Orlové-Porubě, se rádi zúčastňují nejenom členové tamní MS PZKO, ale i členové okolních skupin PZKO, a také lidé, kteří členy PZKO nejsou. Na začátku léta Místní skupina PZKO z Orlové-Poruby pořádá Zahradní slavnost, na konci pak Rozloučení s létem.  

Letošní Zahradní slavnost se konala v neděli 30. června. Počasí přálo, a tak se v zahradě za Domem PZKO sešel nemalý počet účastníků akce v jejíž nabídce byl kulturní program a občerstvení připravené Klubem žen. 

Všechny příchozí přivítal předseda Místní skupiny PZKO Leon Kasprzak, který rovněž představil soubory, které se předvedly na scéně – zahrála skupina Old Boys Band, která funguje v tamním PZKO, a v jejímž repertoáru jsou zejména polské písničky. 

Jako host vystoupil soubor Olzianki, který již 20 let funguje při Kulturním středisku obce Gorzyce. Zazpíval rovněž sólista souboru Stanisław Park, který se předvedl v operetním repertoáru.

CR

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test