KARVINÁ / Sami ho pojmenovali jako futuristický. Mladí členové skupiny Dystopia film pozvali v úterý 9. července do karvinského kina Centrum na premiéru svého nejnovějšího filmu X.  

Ve skupině, která vznikla v roce 2016 roku v Polském gymnáziu Slowackého v Českém Těšíně, jsou kromě studentů gymnázia také posluchači Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Režisér, scénárista a  operátor Radek Lunch a autor hudby Daniel Putzlacher letos odmaturovali. Představitelku hlavní role Sára Erlebachová diváci již znají z několika rolí na scénách ostravských divadel. 

Dystopie neboli antiutopie je vizí společnosti zaměřené na katastrofu a sebezničení. Trvající půl hodiny Film X takovou vizi zobrazuje, konkrétně temnou budoucnost a potřebu individuální svobody v plné technologii a digitalizaci světě. Děj se odehrává na pozadí Dolních Vítkovic, náměstí v Karviné, ostravské kavárny, hotelu v Čeladné a v Novém Dvoře u Opavy.

CR

Štítky: , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test