ORNONTOWICE / Letošní Trojok Śląski byl již 27. Svátkem slezské sborové písně. Stejně jako doposud i letos se 8. června na akci dostavilo mnoho sborů, které zpívaly v parkovém amfiteátru v obci Ornotowice a také v překrásných zahradách sanktuária Boží matky v Bujakowě.

Trojok začal průvodem, kterého se zúčastnily všechny sbory a dechové orchestry. V kostele sv. Michala Archanděla se pak konala mše svatá. Odpoledne v amfiteátru byl pak Trojok slavnostně zahájen. Akce se konala pod záštitou primátora Katovic. Na programu byly také poděkování a předávání cen.

Mezinárodní cenu Moniuszki primátora Katovic převzala i členka sboru Dźwięk Ksenia Stuchlik. Pak vystoupil také sbor z Karviné-Ráje, který mezi 17 dalšími sbory se snažil co nejlépe reprezentovat nejenom Polský kulturně-osvětový svaz v ČR, ale i celou českou stranu Těšínského Slezska.

Sbor Dźwięk Místní skupiny PZKO Karviná-Ráj zpíval pod taktovkou Barbary Tomanek, která sbor vede od loňského září. V repertoáru kromě písně Moniuszki měl sbor i dvě české písně a také skladbu „Lipo, nasza lipo”, kterou aranžoval manžel bývalé sboristky Onřej Mucha pro svého tchána, člena sboru.

 

Tadeusz Konieczny

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test