V mateřské škole Jana Kubisze v úterý 4. června se konala nevšední událost. Konala se totiž výprava po stopách hnojnického pokladu.

Hned po snídani předškoláci z hnojnické mateřinky přivítali své kamarády z Mateřské školy č. 12 z Jastrzębia Zdroju, kteří do Hnojníka přijeli autobusem. Dohromady se na výpravu vydalo 80 dětí.

Děti byly rozděleny do skupin a proměnily se v opravdové lovce pokladů. Před nimi se nacházela stezka, na které mohly potkat pohádkové postavy z oblíbených knížek, avšak největší atrakce – poklad – čekala na ně na konci stezky.

Nejdříve se setkaly s rybářem a za úkol měly ulovit zlatou rybku. Pak potkaly Myckeye a Minnie, dále Pata a Mata.

Za velkým stromem čekaly na děti hned dva kocouři v botách, kteří připravili překážkovou dráhu. Tu musely děti absolvovat ve velkých gumácích. Stezka dále vedla k Červené karkulce.

Za splnění úkolů každá skupina dostala zlatý kamínek. Nakonec děti došly k lesnímu elfovi, který střežil vchod do hnojnického lesíku. Když si děti u elfa koupili díky zlatým kamínkům vstup do lesa, zapátraly, a poklad našly.  

Akce pod širým nebem se dětem moc líbila.

Po návratu do mateřské školy čekalo na předškoláky ještě jedno překvapení, konkrétně kouzelník. Během svého vystoupení byl v přímém kontaktu s dětmi, a malé diváky ohromil.

Tento den měly děti zážitků více než dost.

Eva Petrovska  

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test