KARVINÁ / Konající se v červnu Dny Karviné jsou skvělou příležitosti k předání cen osobnostem města. Letos mezi oceněnými byli i příslušníci polské národnostní menšiny.

O tom, že cenu dostane Wanda Miech, měli městští zastupitele jasno už v květnu. Wanda Miech slaví letos 90 let a 75 let umělecké dráhy. Za zásluhy pro kulturu obdržela Medaili MUDr. Wacława Olszaka. Nutno dodat, že po mnoho let byla učitelkou na Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Karviné, spolupracovala také se sborem Permoník, na klavír doprovázela mnoho sborů působících v Polském kulturně-osvětovém svazu.  

Pamětní list Městské rady z rukou primátora Karviné Jana Wolfa a náměstka primátora Andrzeje Bizoně obdržel na fryštáckém zámku také Józef Wierzgoń, sbormistr, vedoucí sboru Przyjaźń, aktivista PZKO, publicista. Cena byla udělena za celoživotní aktivity v oblasti kultury a při příležitosti životního.  

Certifikáty obdrželi také aktivní členové Místní skupiny PZKO v Karviné-Ráji: Maria Owczarzy za mnohaletou činnost v oblasti kultury a Jan Lotter za mnoho let kulturní práce a při příležitosti životního jubilea. Oba ocenění zpívají ve sboru, Maria Owczarzy je jedním z hlavních organizátorů každoročního Odpustu sv. Anny, Jan Lotter, se podílel na přípravě akce Máj nad Olzou.

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test