KARVINÁ / Konající se v červnu Dny Karviné jsou skvělou příležitosti k předání cen osobnostem města. Letos mezi oceněnými byli i příslušníci polské národnostní menšiny.

O tom, že cenu dostane Wanda Miech, měli městští zastupitele jasno už v květnu. Wanda Miech slaví letos 90 let a 75 let umělecké dráhy. Za zásluhy pro kulturu obdržela Medaili MUDr. Wacława Olszaka. Nutno dodat, že po mnoho let byla učitelkou na Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Karviné, spolupracovala také se sborem Permoník, na klavír doprovázela mnoho sborů působících v Polském kulturně-osvětovém svazu.  

Pamětní list Městské rady z rukou primátora Karviné Jana Wolfa a náměstka primátora Andrzeje Bizoně obdržel na fryštáckém zámku také Józef Wierzgoń, sbormistr, vedoucí sboru Przyjaźń, aktivista PZKO, publicista. Cena byla udělena za celoživotní aktivity v oblasti kultury a při příležitosti životního.  

Certifikáty obdrželi také aktivní členové Místní skupiny PZKO v Karviné-Ráji: Maria Owczarzy za mnohaletou činnost v oblasti kultury a Jan Lotter za mnoho let kulturní práce a při příležitosti životního jubilea. Oba ocenění zpívají ve sboru, Maria Owczarzy je jedním z hlavních organizátorů každoročního Odpustu sv. Anny, Jan Lotter, se podílel na přípravě akce Máj nad Olzou.

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test