KARVINÁ / Na školních radovánkách v Karviné vysílala zajímavá televize – Televize dobrých zpráv.

Polská základní škola a mateřská škola v Karviné-Frysztatě již několik let zahajuje školní radovánky na zimním stadionu v Karviné, kde je velký prostor pro umělce a všichni diváci se snadno vejdou. Stejně tomu bylo i letos, v sobotu 1. června.

Scénář programu pojmenovaného Televize dobrý zpráv napsala učitelka Ewa Cielecka. V programu se pak představily všechny děti z mateřské školy a všichni žáci základní školy. Ústředním motivem bylo léto a prázdniny. Děti zpívaly, tančily, vystoupily žákyně, které se zúčastnily Festivalu dětské písně. Každý bod programu byl nejdříve vtipně představen. Všechny účastníky radovánek přivítal ředitel školy Tomasz Śmiłowski.

V úvodní části školních radovánek se z postem předsedy Matice školské rozloučil Adam Michalski. Nový předseda rodičovské organizace – Michał Gomółka – pak pozval všechny účastníky do školní zahrady, kde se konala druhá část akce. Na školním hřišti si to pak sportovně rozdali žáci s rodiči – fotbalový zápas je totiž tradičním bodem radovánek.

CR

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test