Jelikož předpovědi počasí předpovídají návrat tropického počasí od zítřka, doporučujeme procházku k Ropičance. V bazénu vytvořeném u splavu, který je součástí infrastruktury, která reguluje řeku, se můžete vykoupat.

Splavy na řekách slouží k regulaci vodních toků pro účely protipovodňové ochrany. V létě se však často a ochotně využívají ke koupání. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že na rozdíl od plaveckých bazénů a koupališť tam vstupujeme na vlastní nebezpečí. Rozhodneme-li se tak učinit, buďme opatrní, nevstupujme do vody, když jsme sami, a když v okolí nejsou dospělí.

Ropičanka tekoucí z vrcholu Ropice je levostranným přítokem řeky Olzy. Je dlouhá 16 km a protéká Řekou, Smilovicemi, Stříteží, Ropicí, Českým Těšínem. Je čistá a příjemně chladná po celé délce. V bazénech tvořících se pod vodopády voda obvykle dosahuje pasu člověka průměrné výšky. Takže zde lze plavat. Dno je kamenité, ale kameny nejsou ostré, takže se můžete projít ve vodě, která místy sahá ke kotníkům, ale místy je mnohem hlubší, nad kolena.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test