ČESKÝ TĚŠÍN / Mezinárodního charitativního turnaje v šipkách se zúčastnily týmy „Bledý úsvit“ a „Anielski Młyn“, stejně jako závodníci s jiných měst. Nadšenci této hry se nejen dobře bavili a strávili příjemný čas na své oblíbené zábavě, ale také pomohli dvouleté Julii.

Dívka se narodila zdravá, ale ve druhém týdnu jejího života se objevily zdravotní komplikace. Potřebuje rehabilitaci, která jí hodně pomáhá. Aby měla smysl, holčička ji potřebuje více, než je přiznáno v rámci zdravotního pojištění. A za tímto účelem se sbíraly dary během turnaje a pozdějšího koncertu.

Turnaj se odehrál v sobotu odpoledne 8. června v Bledém úsvitu.

„Nejprve jsme hráli kvalifikace, abychom vybrali jeden tým „Bledého úsvitu“ a „Anielskiego Młyna“, který později hrál s hráči, kteří přišli na turnaj z jiných měst,“ vysvětluje Tomek – šéf týmu „Anielski Młyn“.

„Těch, kteří hrají šípky je v regionu hodně. Chceme tento potenciál využit, navrhli jsme, že místo toho, aby hráli doma, například v Ustroni, kde je i liga, přišli do Těšína, strávili příjemné chvíle na své oblíbené hře a zároveň pomohli dívce, která tuto pomoc potřebuje,“ dodává Artur Cygan, to je hlavní Dragon.

„Šetříme na rehabilitaci Julie v Piešťanách na Slovensku. Náklady na rehabilitaci jsou obrovské, my sami nejsme schopni tyto peníze vydělat a tato rehabilitace není financována pojišťovnou,“ vysvětluje matka malé holčičky.

„A toto centrum na Slovensku je nejblíže a je jediné ve střední Evropě,“ dodává otec dívky.

(Indie)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test