DOLNÍ LOMNÁ / Do světa snů pozvaly v sobotu 15. června v rámci radovánek děti z polské školy a mateřské školy v Lomné. A že jsou tu prázdniny, mnoho z těchto snů lze už brzy realizovat.

Žáci školy a předškoláci představili bohatý program publiku, které bylo tvořeno rodiči a dalšími příbuznými, přáteli a absolventy školy. Zpívali, tančili a recitovali. Předškoláci na sobě měli stříbrné oblečení, které vyhovovalo jak kosmonautům, tak rytířům.  Chlapci ze školy v pruhovaných košilích připomínali sny o dobrodružstvích námořníků, dívky v barevných kostýmech byly krásné jako letní květiny.

Program byl doplněn přáními pro maminky, které obdržely od dětí ručně vyrobené dárky. Děti děkovaly také učitelům. Pro děti byly připraveny soutěže, musely plnit úkoly, jako například chodit po laně, aby získaly cenu. Všem chutnaly domácího koláče, k dispozici byla také teplá jídla.

Radovánky byly také příležitostí vidět ve školní budově výstavu, která vznikla při příležitosti prvního výročí smrti bývalého ředitele školy, sochaře, novináře Bronisława Procnera. Děti dříve navštívily dům, ve kterém žil Bronisław Procner, mluvily s jeho ženou, podívaly se na vyřezávané beskidziołki a pak své dojmy popsaly  a nakreslily.

Výstava kreseb žáků školy na toto téma byla doplněna řadou tiskových materiálů a fotografií. Děti se podílely na přípravě expozice a angažovaly i své příbuzné, z nichž mnozí byli kdysi žáky ředitele, a na výstavu poskytli spoustu fotografií souvisejících s historií školy a aktivitami Bronisława Procnera.

CR

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test