ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN / V rámci Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic je na programu několik vernisáží. První se konala v páteční odpoledne 31. května v Muzeu Těšínského Slezska v Cieszyně. Výstava byla uspořádána v rámci akce Impuls 89 – Třicet let svobody. Třicet let polsko-česko-slovenské spolupráce v oblasti kultury.

Výstava pojmenovaná Buďme rodinou představuje Polsko-české dny křesťanské kultury, které od roku 1990 pořádá Polsko-česko-slovenská Solidarita.

Během celého 29. Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, jehož pořadatelem je těšínská pobočka Polsko-česko-slovenské solidarity a sdružení Člověk na hranici v Českém Těšíně, tedy od 1. do 8. června, je možno také navštívit galerii Těšínského divadla v Českém Těšíně, kde byla instalována dokumentární výstava „Impuls 89“. Představuje důležité momenty z historie spolupráce českých a polských členů opozice osmdesátých let, událostí roku 1989 ve Vratislavi a Těšínském Slezsku a historie třicetileté činnosti polsko-česko-slovenských poboček Solidarity.  

 

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test