ČESKÝ TĚŠÍN / V červnu se v Českém Těšíně koná Charitativní módní přehlídka Květ moruše. Její desátý ročník přilákal v pátek do kulturního střediska Střelnice davy.  

Myšlenka uspořádat charitativní módní přehlídku se zrodila na Polském gymnáziu Slowackého v Českém Těšíně. Organizační záležitosti spočívají na bedrech studentů gymnázia, kteří také navrhují, šijí a prezentují modely veřejnosti.

V letošním roce, kromě projektů studentů, byly předvedené také stylizace připravené středoškolskou učitelkou Barbarou Pieczkou. Poprvé také chytili za jehlu kluci Adam Grochol a Michał Rucki.

Největší úspěch u veřejnosti měly modely navržené Danutou Franek a Beatou Vaněk, které se prodaly za 3,5 a 4 tisíce korun. Do prodeje šly i tašky navržené studenty – ta nejdražší, džínová, navržena Dominikem Lipou – byla vydražená za 2 tisíce korun.

Jelikož se jedná o charitativní přehlídku, zisk byl tentokrát určen na  rehabilitaci pětiletého Karolinky, která navštěvuje polskou mateřskou školu na ul. Hrabinská v Českém Těšíně. Když jí byly tři roky, byla jí diagnostikována vzácná genetická choroba, kvůli které dívenka ztratila schopnost mluvit a samostatně se pohybovat.

Zveme vás do fotogalerie, autorem fotografií je Marian Siedlaczek.

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test