OSTRAVA / Včera v Ostravě se slavilo dvacet let Česko-polské obchodní komory a dvacet pět let Setkání podnikatelů.

Nejenom podnikatelé, ale také zástupci státní zprávy a samosprávy, poslanci, senátoři, zástupci obchodník komor a sdružení se ráno na ostravském magistrátu setkali na konferenci Dvacet let překračování hranic v podnikání.  

Hlavním tématem konference byla dopravní infrastruktura, propojení přeshraničních oblastí. Hovořilo se také o ochraně přírodního prostředí, především o znečištění ovzduší a uhelné platformě.

Následně se účastníci 25. Setkání podnikatelů vydali do zahrad Generálního konzulátu Polska, který je tradičně partnerem této akce. Ta se konala rovněž pod záštitou premiérů – polského i českého. 

Jubilejní Setkání podnikatelů bylo velmi slavnostní. Představili se na něm také polští umělci ze Zaolší.

Zahrála kapela Bezmiana.

Zatančil soubor Suszanie MS PZKO Horní Suchá.

Písničku o medvídkovi zazpívaly finalistky Festivalu dětské písně – žákyně Polské základní školy Sienkiewicze v Jablunkově.  

 

 

„Chceme oficiálně, jednou na dvacet let, poděkovat všem členům Česko-polské obchodní komory za jejich úsilí, každodenní práci a snahu stavět mosty a dobré vztahy. Právě oni stojí u nás na začátku hospodářských vztahů v rámci Evropské unie. A teď se můžeme o tyto zkušenosti podělit, můžeme se chlubit a poděkovat vám za ně,“ řekla Izabella Wołłejko-Chwastowicz, generální konzul Polské republiky v Ostravě během setkání v zahradách generálního konzulátu, kde spolu s polskou velvyslankyní Barbarou Ćwioro předala pamětní diplomy a blahopřání všem členům Komory.  

„To je pro resumé vhodná doba. Polsko-české ekonomické vztahy jsou velmi dobré. Potvrzením je i záštita, kterou letos převzali předsedové vlád obou zemí. Tyto ekonomické vztahy jsou pro mě prioritou, pokud jde o plnění mých úkolů velvyslance Polské republiky v České republice. Rozvíjím je na politické úrovni, zatímco vy je rozvíjíte v reálném životě, za což bych vám chtěla při této příležitosti velmi poděkovat. Chtěl bych také poděkovat předsedovi komory Jiřímu Cienciałovi, který se o tyto vztahy stará každý den, a každý rok pořádá akci, jako je například dnešní Obchodní setkání,“ zdůraznila význam Česko-polské obchodní komory velvyslankyně Polské republiky v Praze Barbara Ćwioro.

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test