Noc muzeí se stává velmi populární akci. Letos se k ní poprvé přidá také obec Brenna. Přesněji řečeno jedná se o zajímavá místa v Górkach a Brenne, kter8 na návštěvu budou tentokrát zvát v noci.  

V Muzeu Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich od 17.30-19.00 hod. budou připravené atrakce pro děti, v 19 hod. začne slavnostně Noc muzeí, a od 19.00 do 23.00 hod. – prohlídky. Ve 20 hod. je na programu procházka s průvodcem po hoře  Bucze, a k vidění bude kostel a ženská harceřská škola. Samozřejmě nebudou chybět i zajímavé informace z období 2. světové války, anebo informace o tamní přírodě.

Sbor dobrovolných hasičů v Górkach Wielkich připravil výstavu hasičského vybavení. Atrakce na účastníky čekají rovněž Chlebowej Chacie v Górkach Małych, Dworku Myśliwskim „Konczakówka” v Brenne, a také ve škole v Brenne, ve které funguje observatoř netopýrů, anebo v Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia” nebo Koziej Zagrodzie, ve které ve 20 hod. se můžeme podívat na výrobu sýra na ohni.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test