Bude to již devátý ročník talk show Zaolzie potrafi, který pořádá Izabela Walaska, a jejímiž hosty jsou osobnosti pocházející se Zaolší, tedy české části Těšínského Slezska.

Hosty letošní talk show, která se uskuteční 10. května v 18:00 hod. tradičně v Kulturním a společenském centru Střelnice v Českém Těšíně, budou: Helena Legowicz – předsedkyně Polského kulturně-osvětového svazu v ČR, Mariusz Wałach – předseda Kongresu Poláků v ČR, herečka a novinářka Izabela Kapias – dnes ředitelka Česko-polské obchodní komory a Renata Czader – ředitelka sdružení pro postižené děti Nikdy nejsi sám.

V kulturním programu se představí hudební uskupení Nonet a dětská taneční skupina z českotěšínské polské základní školy, kterou vede Maria Szymanik. Přichystané je i překvapení a malá výstava umělecké fotografie.

Rodiče mohou na akci přijít s dětmi, neboť během talk show budou pro děti ve věku 7-15 let připravené malířské dílničky. V plánu je i výstava prací vzniklých na workshopech. Pro nejmenší děti je zajištěno hlídání.

(indi)

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test