TŘINEC / Tuto sobotu 25. května se v Třinci uskuteční Festival PZKO pořádaný Polským kulturně-osvětovým svazem. Ještě před oficiální inaugurací bude v evangelickém kostele ekumenická bohoslužba. Začátek v 11.00.

Liturgii slova a modlitby povede kněz Bohdan Taska, senior z Třinecké seniorátu Slezské evangelické církve augsburgského vyznání. Kázání bude mít kněz Tomáš Tyrlik, biskup Slezské evangelické církve A.V.

Římskokatolickou církev bude zastupovat kněz Adam Rucki, biskupský vikář pro péči o duchovní povolání v ostravsko-opavské diecézi, který pozdraví přítomné a povede modlitbu.

Během bohoslužby, která začne preludium Tomasze Wacławka, bude zpívat Polský pěvecký soubor Hutnik pod taktovkou Cezareho Drzewieckého.

Významnou součástí obřadu s účastí primátorky Věry Palkovské bude udělení čestného občanství města Třince in memoriam Bohuslavovi Kokotkovi, pastorovi, radnímu, novináři (byl dlouholetým spolupracovníkem Zwrotu), který zemřel v červenci 2016. Přítomná bude vdova Anna Kokotková a rodina Bohuslava Kokotka a také vedení města.

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test