BYSTŘICE/ V pátek žáci Polské základní školy Stanisława Hadyny v Bystřici pozvali rodiče, prarodiče a přátelé školy na XXI. Květnový koncert, který letos běžel pod názvem „Na 100%“. 
První část koncertu proběhla ve vlastenecké atmosféře. Koncert začalo starší Crescendo doprovázené na klavír Dariuszem Cymerysem a školní kapelou Gróniczek pod vedením Jana Kubeczky s písní „Mowo, moja mowo“. Slova napsal Władysław Młynek, autorem hudby je Stanisław Hadyna. nemohly chybět „Mazurek Dąbrowskiego“ Józefa Wybického, písně „Dobré ráno, Bílý ptáku“ a „Miluju tě, Polsko“. V první části sbor také zazpíval židovskou a ukrajinskou píseň a také lidové písně.

Druhá část patřila mladšímu sboru Wiolinki. Na scéně to jen hýřilo barvami. Všechny písně začaly písmenem „P“ u příležitosti dvacátého Prvního koncertu. Zpěváci s energií zazpívali své dětské skladby.

Později patřilo jeviště opět staršímu Crescendu, atmosféra se změnila na poetickou, trochu bláznivou a téměř dospělou. Každý žák měl možnost zazpívat sám nebo se svými kamarády.

Nakonec spolu všichni zazpívali píseň „Na 100%“, kde se sboristé rozloučili s kamarády, kteří po prázdninách půjdou na střední školu.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test