Kam se vydat o nadcházejícím víkendu? Podívejte se na přehled nejzajímavějších víkendových akci v regionu:

1. Roadshow – Na kole k sousedům

V pátek a sobotu zveme na zábavně-sportovní akci Roadshow „Na kole k sousedům – Na bicykli k susedom“. Akce je určena především pro rodiny s dětmi a proběhne ve 2 dnech, vždy od 10.00 do 15.00 hod.  V pátek na fotbalovém hřišti ve Svrčinovci, v sobotu v bývalém opevnění Šance v Mostech u Jablunkova. V místě konání je připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

2. Den Oszeldy

Místní skupina PZKO Třinec-Nebory zve na 66. Den Oszeldy. V sobotu od 15 hodin v Domě PZKO Pawła Oszeldy v Neborech na programu budou: vystoupení dětí z polských škol a školek, vystoupení pěveckých sborů a regionálních souborů, atrakce pro děti, koncert BC/DC.

3. Retro koncert

Místní skupina PZKO v Hnojníku zve na Retro koncert u příležitostí  30. výročí pojmenování Domu PZKO po Janu Kubiszovi. Na programu od 16 hod. budou mj: vystoupení dětí a souboru Chórek z Horní Suché, odhalení pamětní desky, koncert skupiny BC/DC, občerstvení.

4. Otevírání pramenů

V Karviné začne letošní lázeňská sezóna symbolickým Otevíráním pramenů. V sobotu v parku u kavárny Rosa v Rehabilitačním sanatoriu v Hranicích se můžete těšit na zajímavá vystoupení a další atrakce. Na programu je od 14.30 vystoupení: Elvis revival, Waldemar Matuška revival, Rock and Roll band Marcela Woodmana.

5. Den vlajky

Polský Den vlajky budou v sobotu během zahradní slavností oslavovat Poláci z Těrlicka. Zahradní „festyn“ odstartuje v 15 hodin ve škole a školní zahradě. Připraveno bude mj. vystoupení dět9 a výstava „Adam Mickiewicz: z myślą o ojczyźnie”.

6. Oslavy výročí

Polská školka v Dolní Lutyni slaví 90 let. Oslavy výročí se budou konat v sobotu v místním kulturním domě od 15.00 hodin. Od 14.00 bude možné prohlédnout si prostory školky, kde bude připravená výstava dětských prací.  

7. „Mayday“ v Cieszyně

Polská scéna Těšínského divadla vystoupí v sobotu v Cieszyně (Dom Narodowy, 18.00 hodin).  Diváci zhlédnou představení „Mayday“ britského dramatika Raya Cooneya.

8. Veřejné rybářské závody

O víkendu se na těšínské přehradě Hrabina koná tradiční rybářská soutěž. V sobotu budou závodit dospěli rybáři (7.00-13.00),  v neděli proběhnou závody mládeže (7.00-12.00).

9. Májová veselice a Forest Man

Májová veselice začíná v Řece na prostranství u OÚ Řeka v 11.00 a těšit se můžete na dřevorubeckou soutěž Forest man a bohatý kulturní a doprovodný program pro malé i velké. Vystoupí mj. Kapela Górolsko z Koniakowa, Liberda gang, Team revival.

10. Tatra s klubem Ondraszek

Turistický cyklistický klub Ondraszek zve na nedělní výlet na kolech. Účastníci se nejdřív vydají vlakem do Frýdku-Místku (sraz na nádraží v Českém Těšíně  v 7.15), odkud na kolech pojedou přes Hukvaldy (návštěva zámku) do Kopřivnice (návštěva Technického muzea Tatra).

(pl)

 

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test