V sobotu 6. dubna zástupci Harceřských kruhů seniorů z Polska a České republiky (Harcerskie Kręgi Seniorów) hm. Krystyna Wójcicka z Bílska-Biale a hm. Władysław Kristen z Českého Těšína navštívili v Nýdku Anielu Kupiec u příležitosti jejich 99. narozenin, která slavila den dříve.

Tentokrát známá v regionu spisovatelka a básnířka píšící zejména nářečím přijímala hosty v leže – kvůli problémům s páteří, které si přivodila. O hosty se proto starala její dcera Ewa.  

Na uvítanou, po předání drobných dárků, květin, a přání všeho nejlepšího a brzkého uzdravení, zástupci Harcerstva zazpívali oslavenkyni její oblíbenou píseň Ojcowski dom. Pak si všichni povídali, zejména o dění v Harcerstvu a akcích, které se za poslední rok udály jak na české, tak polské straně. Paní Aniela svou přízeň k Harcerstvu nikdy netajila, harceřům věnovala i jednu ze svých básní (Przy ognisku), takže setkání nijak krátké nebylo.

Krystyna Wójcicka

Na fotografií loňská návštěva harceřů u Anieli Kupiec

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test