ČESKÝ TĚŠÍN / Jako každým rokem i letos zástupci polských organizací na Těšínském Slezsku se setkají u pomníku na Kontešinci, aby se poklonili památce padlých a zavražděných.  

K účasti v pietním aktu u příležitosti Dne obětí masakru v Katyni zve všechny členy a příznivce sdružení Katyňská rodina v České republice (Rodzina Katyńska w Republice Czeskiej). Slavnostní ceremoniál proběhne v pátek 12. dubna v 11.00 hod. u pomníku Obětí 2. světové války na Kontešinci v Českém Těšíně.

Připomeňme, že na českotěšínském Kontešinci během 1. světové války byla kaple a nemocnice, v meziválečném období zde stály vojenské kasárny a během 2. světové války, konkrétně v roce 1941 v této lokalitě nacističtí okupanti postavili německý tábor. V roce 1979 byl postaven Památník mezinárodní antifašistické koalice. V roce 2011 vznikala pamětní deska věnovaná obětem v letech 1939-1945 z řad československých a polských ozbrojených sil a polských důstojníků zavražděných v roce 1940 sovětským NKVD.

 

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test