REGION / Festival PZKO klepe na dveře. V třinecké Werk Areně se bude konat 25. května. 

Na letošním festivalu vystoupí soubor Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, polská zpěvačka a herečka Olga Bończyk, zahraje také skupina Bartnicky, ve které zpívá hradecký rodák Bogdan Bartnicki. 

Večer ve Werk Areně se můžeme těšit na koncert třinecké skupiny Lake Malawi, která letos bojuje za Českou republiku ve finále soutěže Eurovize.  

Samozřejmě nebudou chybět i vystoupení dalších souborů, sborů, kapel a skupin z našeho regionu. Tradičně Festival PZKO zahájí koncert spojených sborů, které tentokrát zazpívají pod taktovkou dirigentky Aleksandry Zeman. Představí se i dětské taneční soubory a finalisté Festivalu dětské písně.  

Folklorní soubory se předvedou v programu pojmenovaném Z biegiem Olzy. Samozřejmě nebudou chybět i Gimaści z Vendryně. Večer se můžeme těšit na koncert Ampli Fire.  

Gastronomickou nadílku připraví Místní skupiny PZKO, které ve svých stáncích budou nabízet zejména regionální domácí jídla. . 

Můžete se podívat na krátký reklamní spot, který pro pořadatele festivalu – Polský kulturně-osvětový svaz připravila Regionální televize Třinec IFK:

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test