SKŘEČOŇ / Tradiční akcí Místního skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Bohumíně-Skřečoni je Vítání jara. Letos se konalo v sobotu 23. března ve Skřečonském Domě PZKO.

Stejně jako v předchozích letech bylo možné obdivovat stoly zdobené slavnostní jarní a velikonoční výzdobou. Autory výzdoby byli členové MS Mariella a Stanisław Górniokovi. O kulinářskou část se postaraly členky Klubu žen pod vedením Ewy Blažkové.

Všichni přítomní členové byli srdečně přivítáni Czesławem Gałuszkou, předsedou MS PZKO. Při příležitosti nedávného Mezinárodního dne žen poděkoval všem ženám za jejich nezištnou práci pro PZKO. Každá dáma obdržela tulipán, na jejich počest byl také slavnostní přípitek.

V první části programu „Zažijme to ještě jednou“ přítomní shlédli dva hodinové filmy Stanisława Górnioka z akcí Místní skupiny. Jednalo se o výstavu z roku 2005, pořádanou v Domě PZKO v rámci oslav 700. výročí vzniku Skřečoně.

Přítomní si mohli také připomenout takové akce z prvního desetiletí XXI století jako radovánky s vystoupením souboru Młode Oldrzychowice, společný výlet Místní skupiny se Společností milovníků Grodkowské země na Bahenec, tradiční akce Vítání jara za účasti dětského divadla Drops z Albrechtic, Mistrovství skupiny ve stolním tenisu a tradiční smažení vaječiny v kombinaci s mistrovstvím kola v badmintonu. Poslední akce, která byla prezentována přítomný, byl ples „Jak za dawnych czasów“ v roce 2017 s vystoupením ZPiT Suszanie.

Druhou, téměř tříhodinovou částí programu bylo vystoupení akordeonisty Eduarda Rakuse ze Šunychla. Svým zpěvem několika desítek známých, většinou lidových písní v polštině, češtině a slovenštině doslova povzbuzoval posluchače ke společnému zpívání. Navíc, jednotlivé písně byly propojeny skvělými vtipy.

A tak po pěti hodinách skončilo letošní Vítání jara, tentokrát za účasti téměř 40 spokojených členů MS PZKO ve Skřečoni.

DG

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test