CHOŘOV / Od premiéry představení Czary Mary Sp. z o.o. (Čáry máry spol. s r.o.) Rubi Birden v podání Divadelního souboru  Jerzeho Cieńciały Místní skupiny PZKO ve Vendryni, uplynulo půldruhého roku. A představení se libí pořád.

Soubor pod vedením režiséra Janusze Ondraszka tuto inscenaci doposud hrál ve Vendryni, Albrechticích, Těšíně, Věřňovicích, na divadelním setkání Melpomeny ve Vendryni a také ve Vídni. Nedávno soubor přijal pozvání od Chořovského kulturního centra (Chorzowskie Centrum Kultury) a 8. března výše jmenovanou „pohádku pro dospělé“ představil i v komorním sále tohoto střediska.  

Nutno dodat, že i přes specifické podmínky sálu – publikum mělo herce opravdu na dosah – vendrynštní herci si poradili. Stejně jako si musel poradit režisér představení, který z důvodu nemoci jednoho z herců musel hrát role dvě. Skoro dvě hodiny se bavili všichni – i herci, i publikum.

Zdá se, že spolupráce s Chořovem, která začala na přehlídce Melpomeny, pro vendryňské herce zdaleka nekončí. Stejně jako nekončí Čáry máry spol. s r.o., kterou divadelní soubor bude mít i nadále v nabídce přestože režisér Janusz Ondraszek už chystá další divadelní premiéru.

Sufler

 

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test