S tím, jak vypadá konzervace nejstarších knih, se můžete seznámit během příštího setkání z cyklu „Cymelia a zvláštnosti Těšínské Książnicy“, který je plánován na 29. března v 17 hod. v konferenční místnosti Książnicy.

Łucja Brzeżycka a Anna Fedrizzi-Szostok představí přednášku a prezentaci na toto téma. Setkání bude jednou z mála příležitostí vidět krásné barevné iniciály, středověké písty a jiné zajímavosti, protože knihy po konzervaci jsou zřídka prezentovány.

Během prezentace budou diskutována konzervační dilema na základě knih po konzervaci, některé z nich opustily stůl restaurátorů doslova v posledních dnech. Na základě bohaté fotografické dokumentace budete moci zjistit, co se skrývá pod obálkami knih z patnáctého století, jakými materiály disponovali kdysi knihaři.

Inkunábule – nejstarší tištěné knihy, kterých je v Książnicy pouze 46, jsou jednou z nejnáročnějších záležitostí v praxi restaurátorů. Vzhledem ke svému věku, jsou to vždy unikátní knihami. Stojí za to přijít do Książnice 29. března, budete mít jedinečnou příležitost dozvědět se o těchto cenných památkách.

(indi)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test