TORUŃ / V červnu letošního roku, přesně ve dnech 13. – 16. června, bude Toruń hostit 8. Světový kongres polských učitelů „Východ, Západ – spojuje nás Polsko“. Jedná se o pokračování výročních setkání učitelů polských komunit, které se konají od roku 2010 v Ostródě.

Jak vysvětlují organizátoři, a jsou to Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP a primátor města Toruń, bude navazovat na první konferenci, a také na následné, které byly věnovány zkušenostem z oblasti metodiky bilingvismu a odborné didaktické problematice. Navrhované tematické bloky budou spojené myšlenkou obsaženou ve sloganu: „Polská identita za hranicemi státu: Rodina, škola, církev.“

Dariusz Piotr Bonisławski – předseda sdružení „Wspólnota Polska“ oznamuje, že účastníci budou mít možnost dozvědět se o důležitých otázkách v oblasti budování a udržování polské identity v každé ze tří důležitých institucí: rodině, škole, církvi. „V každé z navržených částí jsme naplánovali účast uznávaných vědeckých autorit a osob s rozsáhlými praktickými zkušenostmi, což by mělo přispět k dosažení vysoké efektivity a atraktivity kongresu,“ zdůrazňuje.

Kongres nejsou pouze přednášky a konference. K dispozici budou také doprovodné akce, jako je slavnostní předávání Ceny učitele roku, koncerty nebo návštěva Toruně. Během přestávek a doprovodných akcí se budete moci sejít se zástupci Senátu, Ministerstva školství a dalších parlamentních institucí, které vám umožní získat odpovědi na soukromé otázky a náměty.

Letošní kongres polských učitelů se koná pod čestnou záštitou manželky prezidenta Polské republiky Agaty Kornhauser – Duda.
(indi)

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test