ČESKÝ TĚŠÍN/ Deset let, takže téma „10“. V pátek v galerií Těšínského divadla se konala vernisáž výstavy Prolnutí (Przenikanie) studentů Polského gymnázia Slowackeho v Českém Těšíně.

Hosty přivítalo Školní uskupení alternativně-uměleckých prezentací (Szkolne Kółko Alternatywnych Prezentacji Artystycznych, SZKAPA). Zazpívala také školní pěvecká skupina NONET. – Mládež je kreativní, a je to vidět v těchto pracích. Já rovněž vidím u svých žáků umělecký posun – řekl Władysław Kubień, který s nápadem Prolnutí přišel, a který rovněž shrnul dekádu trvání této umělecké iniciativy.

Díla studentů shlédla i Generální konzulka Polska v Ostravě Izabella Wołłejko-Chwastowicz,  a chtěla by některé z nich vystavit i v konzulátu.

Na výstavě, která potrvá do 17. března, jsou k vidění obrazy, fotografie, koláže, umělecké trička s nápisy. Všechny exponáty navazují na číslo 10 a první dekádu Prolnutí.  

Studenti-umělci přiznali, že největším přínosem akce je možnost výměny názorů, vizí a technik, a také otevření se fantazií.

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test