CIESZYN / Nákupy na těšínské tržnici dělají obyvatelé z celého regionu, tedy nejen z polské, ale i české strany. Nedávno kolovaly Těšínem zvěsti, že tržnice má být zavřená. Rozhodli jsme se proto zjistit, co je na tom pravdy.

Informace o zavření tržnice při Katovické ulici v Těšíně a postavení místo ní obchodního centra se v sociálních médiích objevily minulý měsíc. Komentáře byly různé, některým se nápad líbil, jiní byli zásadně proti.   

Zjistili jsme, jak se věci doopravdy mají. Ukázalo se, že na každém šprochu pravdy trochu. Na těšínské tržnicí je v současnosti 500 prodejních míst, a stačilo by pouze 300. Proto se objevily nápady, že by se dalo tržnici trochu zmenšit anebo přenést na jiné místo. Byly to však pouze úvahy.  

Správce tržnice je oddělení městských tržnic v Městské správě cest v Těšíně (dział targowisk miejskich w Miejskim Zarządzie Dróg w Cieszynie, MZD). Ředitel MZD  Wiesław Sosin zdůrazňuje, že městské tržnice nebudou zavírány, naopak, v plánech je jejich modernizace.

Město zažádalo o dotaci na přestavbu sektoru C, tedy sektoru zemědělsko-potravinářského. Modernizace je v plánu ještě letos.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test