TŘINEC / Miłość bezwarunkowa (Bezpodmínečná láska) Rafała Ósaka zahájí letošní třineckou edici Filmového festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. A nebude se jednat o jediný polský akcent.  

Festival začne v pondělí 1. dubna ve 20. hod. v kině Kosmos. Pořadatelé informovali, že na promítání bude rovněž autor Bezpodmínečné lásky.

Další den, tedy v úterý, v 17 hod. v třinecké knihovně bude promítán hodně citlivý dokument Małgorzaty Imielskiej Miłość i puste słowa (Láska a prázdná slova). Ústředním tématem je láska a její konfrontace s Alzheimerovou nemoci.

Ve čtvrtek 4.dubna, opět v městské knihovně, bude promítán film Wieś pływających krów (Vesnice plavajících krav) , který vypráví o trojici mladých občanech Berlína majících ekologické povědomí, kteří se ocitnou ve vesnici na Podlasiu, kde začínají chovat krávy.  

Tématem letošního Jednoho světa je Bezpečná blízkost. V Třinci bude k vidění 16 dokumentárních filmů, na programu jsou diskuze a setkání s filmaři. Podrobný program najdete na stránkách pořadatelů.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test