Další, již třetí v pořadí výlet v rámci cyklu Procházky se Zwrotem v terénu, se bude konat v úterý 12. února. Pořadatelem je naše redakce spolu s PTTS Beskid Śląski.

Tentokrát nabízíme společnou procházku z Hnojníka přes Střítež do Ropice, anebo dál, do Českého Těšína. Sraz je na nádraží v Hnojníku (vlak z Českého Těšína do Hnojníka odjíždí v 8.40 hod.).

Trasa povede z hnojnického nádraží kolem kostela a zámku, dále bočními a polními cestami přes Střítež, z částí také po stezce sv. Jakuba vedoucí do Santiago de Compostela (ale v opačném směru), přes pole a louky, kolem ropického zámku do centra Ropice.

A právě tam, po zdolání prvních 10 kilometrů, je v plánu přestávka v restauraci. Kdo bude mít chuť a síly jít dál, vydá se na pětikilometrový úsek vedoucí do Českého Těšína. Ti, kteří si řeknou, že stačí, mohou v Ropici nasednout na vlak nebo autobus.

Trasa není nijak obtížná, její přesný popis najdete v čísle 10/2018 měsíčníku Zwrot.

Procházky se Zwrotem v terénu jsou pořádané v rámci tak zvaných úterních procházek PTTS Beskid Śląski. Zúčastnit se jich může každý, kdo se dostaví na místo srazu. Srdečně zveme.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test