VENDRYNĚ / Maškarní ples, tradiční akce pro většinu polských základních škol, se konal také ve Vendryni. Ples si žáci připravili sami.

Organizace plesu je vždy záležitostí nejstarších ročníků, které připravují zábavu nejenom pro sebe, ale i pro žáky nižších tříd. Aby toho deváťáci neměli málo, musejí se také sami postarat o finanční stránku akce, taktéž její zásobování. Z druhé strany, co si vydělají, má jejich třída pro sebe. Opravdová lekce života a samostatnosti.

Plesy jsou dva. Nejdříve, dopoledne, si plesu užívají žáci ze tříd I. – V. Na programu byly tance, hry a fotobudka. Odpoledne si zábavu, a zejména diskotéku, dopřáli žáci druhého stupně.


Maškarní ples začali tradičné – polonézou. Netradiční bylo, že si partnera k tanci vylosovali. Když se už všnich v párech našli a zabruslili na parket, opravdu se bylo na co dívat. Každá třída se totiž předvedla v tematickém outfitu.


Jedná ze tříd byla rocková, další se inspirovala řeckými bohy, byla i třída sportovní. Učitelský sbor se rovněž přizpůsobil a vystoupil jako tanková rota.

Po zahajovací polonéze a prezentaci jednotlivých tříd, obyčejné světlo se změnilo na diskotékové, což bylo znamením k zahájení tanců v moderním stylu.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test